امروزه یکی از آشناترین اجزای دکوراسیون، کناف سقف کاذب محسوب می‌شود. شاید بارها نام کناف سقف کاذب را شنیده یا شاهد آن در مکان‌های مختلف باشید. در بسیاری از منازل و همچنین محیط‌های کار از کناف سقف کاذب استفاده می‌شود تا جذابیت فضا دوچندان گردد. با توجه به گسترش انواع کناف سقف کاذب، می‌توان گفت شاهد افزایش جذابیت دکوراسیون‌های سقف هستیم. مزایا و همچنین ویژگی‌های کناف سقف کاذب باعث شده است تا توجه بسیاری از طراحان و معماران به آنها معطوف شود. از کناف سقف کاذب می‌توان ابعاد و اشکال مختلفی ایجاد کرد. 

یکی از جدیدترین تایل‌های کناف سقف کاذب، تایل متال لایتAJV و تایل کرایو سقف کاذب محسوب می‌شود. متال لایت، تشکیل شده از دو کلمه به معنای نور و روشنایی و فلز است. این موضوع به وضوح بیان می‌کند که این نوع تایل ترکیبی از فلز و قطعات روشنایی خواهد بود. در ادامه به توضیحات کامل‌تری درباره این نوع کناف سقف کاذب خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا با نوین‌ترین تایل‌های سقف کاذب AJVآشنا شوید.

 تایل متال لایتAJV سقف کاذب چیست؟

همانطور که از نام این نوع تایل مشخص است، ترکیبی از دو هسته‌ی نور و فلز می‌باشد. هسته‌ی اصلی روشنایی و لایت این تایل از دیپ های اس ام دی فوق کم مصرف با نوردهی و لومن بالا تشکیل شده است. همچنین هسته‌ی فلزی تایل متال لایتAJV تشکیل شده از ورق گالوانیزه ۸دهم با آنالود بالا و کتینگ ۱۲۸جهت جلوگیری از زنگ‌زدگی می‌باشد. در انتهای روند تولید، پس از طی مراحل مربوط به دو هسته‌ی اصلی این تایل، قابلیت پوشش رنگ دلخواه فراهم می‌شود. به همین دلیل شما می‌توانید متناسب با دکوراسیون مدنظر خود، بهترین رنگ را برای سفارش ساخت تایل متال لایتAJV انتخاب کنید.

همانطور که می‌دانید هر کدام از فلزات، بازتاب نور به خصوصی دارند، به همین دلیل این امکان در اختیار معماران و مهندسین قرار گرفته تا با استفاده از این نوع تایل، به صورت کاملا سفارشی، ایده‌آل‌های مدنظرشان را در محیط‌های مختلف پیاده‌سازی کنند. برای نصب تایل متال لایتAJV، متعلقات و سازه‌ها به سقف نصب شده و سپس تایل‌های مربوطه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. تایل متال لایتAJV سقف کاذب می‌تواند به صورت سفارشی در طرح‌های مختلفی تولید شود.

 مزایای تایل متال لایتAJV سقف کاذب

 • در ساخت هسته‌ی فلزی تایل‌های متال لایت می‌توان از ورق های دیگری همچون ورق استیل، آلومینیوم، تتانیوم و... غیره استفاده کرد. این موضوع باعث می‌شود دوام و کاربرد های این نوع تایل بسته به اقلیم و آب و هوا بالا رود.
 • این نوع تایل امکان نورپردازی با بهترین کیفیت و بادوام‌ترین تجهیزات را برای شما فراهم می‌کند.
 • با تغییر جنس ورق‌های فلزی در محیط‌های متنوع می‌توان نورپردازی مهندسی شده‌ای را ایجاد نمود.
 • تایل متال لایتAJV سقف کاذب از وزن سبکی برخوردار است. وزن سبک این تایل‌ها باعث می‌شود تا سقف، وزن سنگینی را متحمل نشود.
 • در صورت خرابی یا بروز مشکل در هر یک از تایل‌ها امکان تعمیر و تعویض آن وجود دارد.
 • نصب تایل متال لایتAJV سقف کاذب باعث می‌شود تا امکان دسترسی به تاسیسات رد شده از سقف آسان شود.
 • برای نصب و همچنین اجرای تایل‌های متال لایت به زمان زیادی نیاز نیست.
 • تایل‌های ذکر شده ضد آب و ضد حریق هستند.
 • تایل‌های متال لایت دارای طول عمر بسیار زیادی می‌باشند. 
 • امکان تعبیه نور پردازی در تایل‌های مورد نظر وجود دارد. 
 • امکان خوردگی، ساییدگی و زنگ زدن تایل‌های متال لایت وجود ندارد. 
 • تایل‌های مورد نظر بسیار خاص هستند و اگر به دنبال یک سقف بی‌همتا هستید، می‌توانید تایل متال لایتAJV سقف کاذب را انتخاب کنید.

 معایب تایل متال لایتAJV سقف کاذب

 قیمت نسبتا بالای تایل متال لایتAJV سقف کاذب می‌تواند یکی از مهم‌ترین معایب آن محسوب شود. البته اگر مسئله زیبایی برای شما بیشتر از قیمت ارجحیت دارد، می‌توانید این عیب را نادیده بگیرید. تایل متال لایتAJV سقف کاذب با توجه به مواد اولیه استفاده شده در آن و همچنین طراحی ویژه از هزینه بالاتری نسبت به تایل‌های معمولی برخوردار است. اما با توجه به منحصربفرد بودن این نوع تایل، ارزش این را دارد که با حضورش طراوت و جذابیت ویژه‌‌ای را به فضا هدیه کند. همچنین اگر تایل‌های متال لایت به خوبی به یکدیگر کلیک نشوند، ممکن است با وقوع یک لرزش، شاهد ریزش تایل‌ها باشید. این یک عیب نیست، تنها نکته‌ای است که هنگام نصب این نوع تایل باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

تایل متال لایتAJV سقف کاذب برای چه مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

 از تایل متال لایتAJV می‌توان برای مکان‌های مختلفی استفاده کرد. این تایل‌ها در مکان‌های مختلفی از جمله محیط‌های اداری، شرکت‌ها، مراکز آموزشی، کافه‌ها یا رستوران‌ها قابل استفاده هستند. همچنین ساختمان‌ها و  منازل مسکونی لوکس می‌توانند با حضور این نوع تایل منحصربفرد بودن خاصی را تجربه کنند. 

 نصب و اجرای تایل متال لایتAJV سقف کاذب

 ممکن است تصور کنید نصب و اجرای تایل متال لایتAJV سقف کاذب مشابه نصب بسیاری از تایل‌های موجود در بازار است؛ در نظر داشته باشید با توجه به جدید بودن و حساسیت نصب آن، بهتر است این اقدام به یک استاد کار ماهر سپرده شود. خوشبختانه پس از خرید این نوع تایل از شرکت، نصاب مخصوص در محل حاضر می‌شود و روند نصب را طی خواهد کرد.

 نکات مهم درباره تایل متال لایتAJV سقف کاذب

 قبل از خرید تایل متال لایتAJV سقف کاذب باید یک سری نکات بسیار مهم را درباره آن بدانید.

 • اولین نکته مهم درباره تایل متال لایتAJV سقف کاذب این است که شما پس از سفارش،  باید ۲۵ روز کاری صبر کنید تا سفارش‌تان آماده سازی و تحویل داده شود.
 • دومین نکته‌ی مهم درباره تایل متال لایتAJV سقف کاذب نصب آن است. نصب این تایل‌ها توسط استادکار شرکت صورت گرفته و در قبال آن نیز هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌گردد.
 • شما می‌توانید برای خرید این تایل‌ها، از شرکت مشاوره دریافت کنید. شرکت در قبال بازدید، مشاوره و همچنین کارشناسی هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.
 • تایل‌های مورد نظر فقط به صورت سفارشی تولید می‌شوند و به صورت آماده موجود نیستند.