آکوا پنل، جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی است. آکوا پنل می‌تواند ساده یا با طرح‌های مختلف تولید شود. از رایج‌ترین انواع آکوا پنل‌ها، آکوا پنل ساده و آکوا پنل طرح چوب یا سایدینگ محسوب می‌شود. از آکوا پنل می‌توان برای دیوارها، نمای ساختمان و به طور کلی برای محیط‌های داخلی و خارجی استفاده کرد. آکوا پنل‌ها، پانل‌های سیمانی و یکی از صفحات پیش ساخته سیمانی محسوب می‌شوند که می‌توانند یک عایق مناسب در برابر رطوبت باشند. مواد تشکیل شده یا هسته تشکیل دهنده آکوا پنل شامل پرلیت منبسط شده، سیمان پورتلند و همچنین سنگ‌دانه‌های سبک است. با چنین ترکیباتی می‌توان آکوا پنل را یکی از پرکاربردترین عایق‌های موجود محسوب کرد. این سازه‌ی پیش ساخته، مقاومت زیادی در برابر رطوبت دارد و به همین دلیل از سازه‌های پر استفاده در مناطق مربوط و مکان‌هایی به شمار می‌رود که تماس مستقیم با آب و رطوبت دارند.

آکوا پنل‌هایی که برای قسمت‌های خارجی ساختمان از جمله نما مورد استفاده قرار می‌گیرند، نسبت به نوع داخلی آن وزن بیشتری دارند. سبک‌ترین آکوا پنل‌های موجود آن دسته از آکوا پنل‌ها هستند که برای سقف مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که تمامی آکوا پنل‌های تولید شده در برابر رطوبت مقاوم بوده و یک عایق صدا، حرارت و همچنین انرژی محسوب می‌شوند. نصب و اجرای آکوا پنل و بسیاری از انواع کناف سقف کاذب بسیار ساده است و انعطاف پذیری آن می‌تواند در راحتی نصب تأثیر داشته باشد.

 اصول اجرا و نصب آکوا پنل

 همان‌طور که اشاره کردیم نصب و اجرای آکوا پنل که یک نوع کناف سقف کاذب محسوب می‌شود، بسیار آسان است. با دانستن یک سری نکات می‌توان آکوا پنل را به بهترین شکل نصب و اجرا کرد. برای نصب و اجرای آکوا پنل ابتدا نیاز به زیرسازی فلزی وجود دارد. پس از انجام زیرسازی فلزی، نصب و اجرای این صفحات صورت می‌گیرد. بهتر است صفحات آکوا پنل را به صورت افقی اجرا کرد تا مقاومت شبکه فایبرگلاس بیشتر شود. به طور کلی شبکه‌های فایبرگلاس در جهت افقی مقاومت بیشتری نشان می‌دهند. البته هیچ مانعی وجود ندارد و شما می‌توانید این صفحات را به صورت عمودی نیز نصب کنید.  

در شرایطی که عرض مکان نصب ۱۲۰ سانتی‌متر و یا حتی کمتر از ۱۲۰ سانتی‌متر باشد، صفحات می‌توانند به صورت یک تکه و همچنین عمودی نصب شوند. نیازی به اجرای متریال یا کناف سقف کاذب دیگری بر روی سیستم آکوا پنل نیست؛ ولی اگر از آکوا پنل‌هایی که برای نمای ساختمان ساخته شده‌اند، استفاده کردید و دوست ندارید پوششی برای آن در نظر بگیرید، می‌توانید با اندود مخصوص درزگیری لازم را انجام داده و همچنین از شبکه توری فایبرگلاس برای تمامی قسمت‌های آکوا پنل استفاده کنید. در صورتی که با تفاوت میان سمنت برد و آکوا پنل آشنا نیستید، بر لینک قرار داده شده کلیک کنید.

زیر سازی پیش از نصب

 اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب و هوای بسیار شرجی دارد، بهتر است قبل از نصب و اجرای پانل‌های خارجی از یک لایه مخصوص آب بند و همچنین لایه بخار بند استفاده کنید. این لایه‌ها زیرساز مناسبی برای نصب و اجرای آکوا پنل در مناطقی با هوای شرجی محسوب می‌شوند‌. لایه‌های ذکر شده قابل نصب با چسب دو طرفه هستند و صفحات آکوا پنل روی آن قرار می‌گیرند‌.

سازه‌های مورد نیاز آکوا پنل

 اطلاع داشتن از سازه‌های مورد نیاز آکواپنل و چگونگی اجرای آن، موضوع مهمی است که باید به آن توجه لازم را داشته باشید. از سازه‌های مورد نیاز آکوا پنل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 پیچ مخصوص مکسی آکوا پنل

 پیچ‌های مخصوص مکسی به طور کلی از شکل خاصی تشکیل شده‌اند که برای اتصال آکوا پنل هستند.  از ویژگی یا قابلیت‌های این پیچ‌ها ضد خوردگی آنها محسوب می‌شود.

 چسب مخصوص درزگیری آکوا پنل

 زمانی که از آکوا پنل برای قسمت‌های داخلی استفاده شود، می‌توان از چسب مخصوص درزگیری آکوا پنل داخلی استفاده کرد.

 بتونه درزگیر مخصوص آکوا پنل

 بتونه درزگیر آکوا پنل برای پوشش کامل درزها مناسب است. با استفاده از این بتونه می‌توان سطوح قبل از رنگ آمیزی و دکور، درز بین پنل‌ها و همچنین سطح پیچ‌ها را پوشاند. درزگیری به صورت لایه‌ای نازک انجام می‌شود.

 نوار درزگیر آکوا پنل

 نوار درزگیر آکوا پنل از جنس فایبرگلاس ساخته شده و می‌تواند در برابر واکنش‌های قلیایی مقاوم باشد. این نوار درزگیر سفید بوده و همراه با بتونه درزگیر می‌تواند برای مقاومت اتصالات به کار گرفته شود. از این نوار می‌توان بر روی درزهای افقی و عمودی بتونه شده استفاده کرد.

 شبکه توری آکوا پنل

 با استفاده از شبکه توری آکوا پنل می‌توان کل سطح آکوا پنل را تقویت کرد. این شبکه توری از فایبرگلاس بوده و می‌توان با استفاده از آن بتونه درزگیر را نیز تقویت کرد. رنگ این شبکه توری رنگ سفید است. علاوه بر متعلقات ذکر شده سازه‌های اصلی و مخصوص آکوا پنل شامل براکت مخصوص، پروفیل، سازه باربر و پنل خور و همچنین سازه تراز می‌باشند.

قیمت سازه‌های مخصوص آکوا پنل

 اگر همچنان در مورد سازه‌های مخصوص آکوا پنل اطلاعی ندارید و نمی‌دانید که کدام یک از سازه‌ها را با چه تعداد تهیه کنید، می‌توانید با کارشناسان و مشاوران تماس حاصل فرمایید‌. علاوه بر این برای استعلام قیمت سازه‌های مخصوص آکوا پنل، انواع کناف سقف کاذب و تایل‌های 60 در 60 می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید. 

در نظر داشته باشید، شرایطی برای شما عزیزان فراهم شده تا بتوانید به راحتی انواع تایل‌های سقف کاذب را به صورت سفارشی از مجموعه‌ی ما تهیه کنید. از این طریق هر ایده‌آل و تصوری که در ذهن خود دارید را می‌توانید در دنیای واقعی پیاده‌سازی کنید. در نظر داشته باشید به منظور ساخت تایل‌های سفارشی حدود 25 روز زمان نیاز است و به همین دلیل پیش از اجرا، اقدامات لازم را انجام دهید. در صورت بروز هرگونه سوال با ما در ارتباط باشید.