امروزه کناف سقف کاذب به یکی از مصالح ساختمانی پرمصرف تبدیل شده است. از کناف سقف کاذب می‌توان برای ایجاد جذابیت و جلوه بصری در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. علاوه بر مورد ذکر شده پوشاندن تأسیسات و اتصالات سقف‌ها در سایه کناف سقف کاذب امکان‌پذیر می‌باشد. کناف سقف کاذب، دارای انواع مختلفی است و شما می‌توانید با توجه به مکان مورد نظر و دکوراسیون مورد توجه خود یکی از انواع آن را انتخاب کنید‌. 

هر یک از انواع کناف سقف کاذب دارای مزایا و یک سری ویژگی‌های خاص دارند. بهتر است قبل از خرید و انتخاب، ویژگی‌ها و مزایای هر یک را بررسی کرده و مطمئن شوید که محصول مورد نظر برای مکان و فضای شما مناسب خواهد بود. یکی از انواع کناف سقف کاذب، پانل گچی محسوب می‌شوند. پانل گچی نیز دارای انواع مختلفی هستند. یکی از انواع پانل گچی، پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت FR و OM است. ما در این مقاله به بررسی این پانل گچی مزایا و معایب آن و ارائه اطلاعاتی درباره پیرامون این کناف سقف کاذب می‌پردازیم.

پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت چیست؟

پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت یک کناف سقف کاذب یا به نوعی پانل گچی است که در برابر حریق و رطوبت، از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. در ساخت این محصول از موادی مثل گچ، آب، مواد افزودنی ضد حریق و همچنین ضد رطوبت استفاده شده است. این پانل گچی در عین در عین حال که در برابر آتش سوزی مقاوم است می‌تواند در برابر رطوبت نیز مقاوم باشد و در واقع ترکیبی از پانل گچی های ضد حریق و همچنین پانل گچی ضد رطوبت است.

 فضاهای مورد مصرف پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت

پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت مناسب فضاهایی است که امکان آتش سوزی در آن وجود داشته و دارای رطوبت نیز می‌باشد. رطوبت محیط می‌تواند به علت شرایط آب و هوایی یا به علت شرایط محیط مانند سرویس بهداشتی باشد. استفاده از این پانل گچی برای محیط‌ها و فضاهایی مانند آشپزخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی و مکان‌های عمومی است.

مزایای پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت

از مزایای پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت، می‌توان به نصب آسان و راحت آن اشاره کرد. پانل گچی موردنظر می‌تواند خطر ناشی از آتش‌سوزی را کاهش داده و به عنوان یک عایق نیز عمل کند. از این پانل گچی می‌توان برای دیوار و سقف استفاده کرد. پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت نسبت به سایر مصالح ساختمانی سنتی از هزینه کمتری برخوردار است. پانل گچی مورد نظر نسبت به سایر مصالح ساختمانی سنتی وزن بسیار کمتری دارد. وزن کم این پانل گچی می‌تواند از هزینه‌های حمل و نقل نیز بکاهد. پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت علاوه بر ایمنی بالا می‌تواند جذابیت دکوراسیون و محیط را افزایش دهد.

 تولید پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت در ایران

پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت تنها مربوط به کشورهای خارجی نبوده و در ایران نیز شاهد تولید آن هستیم. در کشور ایران تولید کننده‌ها و شرکت‌های بسیاری در زمینه پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت فعالیت دارند. اگر قصد خرید پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت را در کشور ایران دارید، می‌توانید به آدرس کارخانه تهران، دماوند، جاجرود، احمدآباد، مراجعه و علاوه بر پانل گچی انواع کناف سقف کاذب را تهیه کنید.

 روش نصب پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت

 اجرای پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت نیازمند سازه‌ها و متعلقات آن است. لازم به ذکر است که اجرای این مصالح ساختمانی باید توسط یک نصاب ماهر صورت گیرد. نصب و اجرای پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت بسیار حساس است. در روش نصب استاندارد پانل گچی ضد حریق و ضد رطوبت، ابتدا سازه‌ها و متعلقات، نصب سپس پانل گچی ضد حریق و رطوبت در سقف یا دیوار ساختمان جای‌گذاری می‌شوند.

 سازه‌ها و متعلقات مورد نیاز پانل گچی

 برای نصب پانل گچی ضد رطوبت و ضد حریق، نیازمند سازه‌های اصلی، فرعی و همچنین نبشی ۹۰ درجه هستید. علاوه بر این سازه‌ها شما باید متعلقات مورد نیاز آن را نیز تهیه کنید. از متعلقات مورد نیاز پانل گچی ضد حریق و رطوبت می‌توان به اتصال کلیپس، پیچ سازه به سازه، پیچ کناف و انواع بست  اشاره کرد.

 قیمت پانل گچی ضد رطوبت و ضد حریق

قیمت پانل گچی ضد رطوبت و ضد حریق به  عوامل مختلفی بستگی دارد. از این عوامل می‌توان به وارداتی بودن اشاره کرد. در صورتی که پانل گچی که تهیه می‌کنید وارداتی باشد، تحت تأثیر نوسانات ارز، قیمت ثابتی نخواهد داشت. علاوه بر مورد ذکر شده، با توجه به قیمت بالای دلار، قیمت محصول نیز بالا خواهد بود. جنس پانل گچی نیز دارای اهمیت است. 

اگر پانل گچی با کیفیتی تهیه کنید، مبلغ بیشتری نیز باید پرداخت کنید. ضخامت هر برگه پانل گچی نیز می‌تواند در قیمت نهایی آن تأثیرگذار باشد. قبل از خرید پانل گچی ضد رطوبت و ضد حریق بهتر است، درباره آن اطلاعات کامل را به دست آورید. جهت استعلام قیمت این محصول می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.